Wygląd ogólny:
piękny,elegancki długowłosy terier, noszący bogatą szatę która rozkłada sięz tyłu tworząc równy przedziałek na plecach. Kontur ciała powinien sprawiać wrażenie proporcjonalnej i silnej budowy. 
Zachowanie i temperament: wspaniały, czujny, inteligentny, pewny siebie pies . Nie jest agresywny. 
Głowa:
głowa powinna być mała, ładnie ukształtowana.
 
Nos:
w kolorze czerni bez żadnych przebarwień. 
Oczy:
średniej wielkości w ciemnym kolorze.


Waga 1,5 -3,5 kg
Wysokość w kłębie do ok. 25 cm


Uszy

  Stojące w kształcie litery V
Umaszczenie trójkolorowe najlepiej o symetrycznym umaszczeniu- ideał wzorca łapki i podbrzusze białe


Tułów:
  Bardzo zwarty, partia lędźwiowa dobrze uformowana, linia grzbietu prosta. Umaszczenie szaty tułowia: raczej białe lub stalowo białe, albo prawie całkowicie stalowe lub czarne, bez odcienia brązu. Włos na klatce piersiowej, brzuchu i nogach w kolorze czystej bieli. Głowa raczej mała i płaska, czaszka niezbyt okrągła. Włos na głowie długi, w kolorze biało - stalowo - złotym lub biało - czarno -złotym, ubarwienie symetryczne.

Oczy:
  Średniej wielkości, ciemne i błyszczące, o bystrym, dumnym i inteligentnym wyrazie; rozmieszczone w sposób umożliwiający patrzenie wprost; z ciemną obwódką. Nie powinny być zbyt wypukłe.


Kufa
  Średniej długości, jednakże nie za krótka (laleczkowata). 

Okrywa włosowa:
  Jedwabista, bez podszerstka, na środku grzbietu przedziałek - włosy powinny okrywać ciało w 2/3 jego wysokości lub w całości.


Niedoskonałości:
  Wszelkie różnice odbiegające od standardów tej rasy; jasne ubarwienie oczu lub obwódek oczu; jasne ubarwienie nozdrzy. Uszy załamujące się, tyło lub przodozgryz, zgryz cęgowy. Faliste lub pokręcone włosy (loki).


 

Zęby:
  Prawidłowy zgryz nożycowy,uzebienie pełne - u szczeniąt 28 zebów mlecznych ,po wymianie 42 zęby stałe.

Na mocy przepisów wprowadzonych w roku 2002 wszelkie obcinanie ogona lub uszu u Biewera jest w Niemczech nielegalne. Także USA wprowadza ten zakaz w życie. W Polsce zakaz ten wszedł w życie z dn. 01-01-2012 roku. Każdy przedstawiciel tej rasy prezentowany na wystawach w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Polsce musi być w stanie naturalnym. Psy z obciętymi uszami lub ogonem będą dyskwalifikowane. Ta odmiana Yorków nie przejawia żadnej agresywności.