Rasa Biewer Yorkshire Terrier a la Pom Pon powstała w Niemczech w hodowli vonFriedheck państwa Gertrudy i Wermera BIEWER. Została legalnie uznana w 1989 roku przez: KC i AKC - UCI (Międzynarodowa Unia Kynologiczna) powstała w Niemczech, ACE (Europejskie Stowarzyszenie Kynologów) z siedzibą w Belgii, UKC (United Kennel Club) i SKC (State Kennel Club) w Stanach Zjednoczonych, PKPR (Polski Klub Psa Rasowego) działający w Polsce od 2001 członek ACE. Rodowody i tytuły pochodzące z tych organizacji nie były uznawane przez F.C.I. do 2012 roku, albowiem dopiero w tymże roku F.C.I. uznało tą rasę za odrębną i trwałą.


Waga 1,5 -3,5 kg
Wysokość w kłębie do ok. 25 cm


Uszy

  Stojące w kształcie litery V
Umaszczenie trójkolorowe najlepiej o symetrycznym umaszczeniu- ideał wzorca łapki i podbrzusze białe

Tułów:
  Bardzo zwarty, partia lędźwiowa dobrze uformowana, linia grzbietu prosta. Umaszczenie szaty tułowia: raczej białe lub stalowo białe, albo prawie całkowicie stalowe lub czarne, bez odcienia brązu. Włos na klatce piersiowej, brzuchu i nogach w kolorze czystej bieli. Głowa raczej mała i płaska, czaszka niezbyt okrągła. Włos na głowie długi, w kolorze biało - stalowo - złotym lub biało - czarno -złotym, ubarwienie symetryczne.

Oczy:
  Średniej wielkości, ciemne i błyszczące, o bystrym, dumnym i inteligentnym wyrazie; rozmieszczone w sposób umożliwiający patrzenie wprost; z ciemną obwódką. Nie powinny być zbyt wypukłe.

Kufa
  Średniej długości, jednakże nie za krótka (laleczkowata). Nos czarnego koloru bez żadnych przebarwień, odbarwień i plam
.

Okrywa włosowa:
  Jedwabista, bez podszerstka, na środku grzbietu przedziałek - włosy powinny okrywać ciało w 2/3 jego wysokości lub w całości.

Niedoskonałości:
  Wszelkie różnice odbiegające od standardów tej rasy; jasne ubarwienie oczu lub obwódek oczu; jasne ubarwienie nozdrzy. Uszy załamujące się, tyło lub przodozgryz, zgryz cęgowy. Faliste lub pokręcone włosy (loki).


 

Zęby:
  Prawidłowy zgryz nożycowy,uzebienie pełne - u szczeniąt 28 zebów mlecznych ,po wymianie 42 zęby stałe.

  Na mocy przepisów wprowadzonych w roku 2002 wszelkie obcinanie ogona lub uszu u Biewera jest w Niemczech nielegalne. Także USA wprowadza ten zakaz w życie. W Polsce zakaz ten wszedł w życie z dn. 01-01-2012 roku. Każdy przedstawiciel tej rasy prezentowany na wystawach w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Polsce musi być w stanie naturalnym. Psy z obciętymi uszami lub ogonem będą dyskwalifikowane.