Rejestracja
Po implantacji weterynarz powinien zgłosić rejestracje chipa w Międzynarodowej bazie danych. Na potwierdzenie powinieneś dostać druk rejestracji do podpisu, oraz jedną z kopii tego druku. 
Nasza Hodowla ma zawartą umowę z Polskim Towarzystwem Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt. Posiadamy dostęp do międzynarodowej bazy identyfikacji zwierząt Identyfikacja.pl (https://www.identyfikacja.pl/), w której rejestrujemy numery chipów naszych szczeniąt. Dane są aktualizowane na dane nowych właścicieli.
Posiadamy również czytnik mikrochipów, co sprawia możliwość sprawdzenia chipa szczenięcia jak również i rodziców, na miejscu w naszej hodowli. 
Pamiętaj sam wszczepiony a nie zarejestrowany chip, nie da Ci żadnej pewności na odnalezienie zagubionego lub skradzionego psa!
Zawsze, gdy masz zamiar kupić psa zachipowanego - nie daj się nabrać, że jest to czynność wykonana tylko na potrzeby oznaczenia zwierzaka w metryce lub rodowodzie. Jest to tylko jedna z możliwości wykorzystania chipa, nie spełniająca właściwego i pełnego jego zastosowania. Gdy nawet taki chip jest tylko wpisany w metryce urodzenia lub rodowodzie pieska, a nie jest wpisany w
jakiejkolwiek bazie danych identyfikacji zwierząt, w zasadzie nie spełnia żadnej podstawowej roli swojego zastosowania, a przecież wszczepienie chipa ma inny cel - identyfikacja zwierzaka i jego właściciela (aktualnego "zameldowania") w bazie identyfikacji zwierząt. Taka identyfikacja pozwala na sprawdzenie pieska, czy jest u właściwego właściciela, jego pochodzenie i.t.p... Dopytaj więc hodowcę, czy chip jest już zarejestrowany wktórejś z baz danych, jeżeli hodowca tego nie uczynił 
ZRÓB TO JAK NAJSZYBCIEJ SAM !!! 
Dbanie o nasze pupilki, to nie tylko karmienie. Onepotrzebują znacznie więcej. 
Znakowanie zwierząt (chip identyfikacyjny)
Co roku w Polsce znikają setki zwierząt, czy to z powodu kradzież, zagubienia, czy innych. Dlatego też stworzono Centralny rejestr zwierząt. Powiesz "rejestr w Polsce kuleje" zgodzę się. Faktycznie wielu lekarzy weterynarii nie zgłasza zachipowanych zwierząt do rejestru, brak jest odpowiednio sprecyzowanych przepisów i jednostek kontrolnych, dodałbym tylko jeszcze: Jednak to nie znaczy, że znakowanie naszych zwierząt jest bezcelowe.
Jeżeli wybierzesz dobrego hodowcę zarejestruje twoje zwierzę sam tak samo można trafić na dobrego lekarza weterynarii, który przeprowadzichipowanie zwierzaka fachowo od początku do końca.
CHIP - co to takiego                             
Jest to mikroprocesor zwany również transponderem, służy do automatycznej identyfikacji zwierzęcia drogą elektroniczną. Wielkość mikrochipa to 12 x 2 mm.
Opakowanie zawiera wyjałowiony chip z aplikatorem i naklejki z jeszcze nie aktywnym kodem.
Kod jest przypisany tylko do jednego chipa i składa się :
- 3 pierwsze cyfry to kod kraju, z którego pochodzi chip 000- 899
- 12 pozostałych cyfr - to już nr. chipu zwierzęcia 
Funkcja
Chip nie obciąża zwierzęcia, nie wysyła fal radiowych, jest całkowicie pasywny, jedynie podczas skanowania, kiedy skaner
wysyła sygnał stymulując chip do przesłania swoich danych.
Chip pozostaje w zwierzęciu całe życie, bez względu na częstotliwość odczytów. Dobrze zaimplantowany chip nie powinien migrować Taki chip pozwoli udowodnić , że to twoje zwierze! Taki chip jest aktywny przez 30 lat.
Implantacja
Jest prosta, szybka i jeśli przeprowadzona przez fachowca to i bezbolesna ( nie wymaga znieczulenia). Aplikator jest sterylny i jednorazowego użytku. Przez implantacją sprawdza się ważność sterylizacji (na pasku z naklejkami jest nadrukowana data ważności sterylizacji - to ta pierwsza wąska). Psy chipujemy zazwyczaj z lewej strony szyi. Igła aplikatora jest bardzo ostra, doświadczony lekarz weterynarii potrafi zaaplikować mikrochip tak, że zwierze nawet się nie zorientuje. 
                                                  Czytnik                          

Skanujemy chip w odległościok 30 cm. ( w zależności od rodzaju i marki czytnika ). Czytnik powinno mieć każde schronisko, gabinet weterynaryjny, patrole policji i służb miejskich, stowarzyszenia zwierzakowe itp… Niestety obecnie tak nie jest, co nie znaczy, że nie będzie