PIELĘGNACJA
Czesanie

Długie włosy yorków wymagają szczególnej pielęgnacji. Ich usposobienie, temperament, zamiłowanie do tropienia, polowania i zabaw sprawiają że gdy wracamy z dworu nasz pupilek w e włosach ma dokładnie wszystko: gałązki, trawę, liście, rzepy i wszystko inne. Dlatego po każdym spacerze należy z sierści naszego ulubieńca usunąć wszystkie, "obce ciała”. A przynajmniej raz dziennie dokładnie go wyszczotkować i wyczesać grzebieniem. Dokładne wyczesanie oznacza, że grzebień swobodnie nie zahaczając przechodzi przez okrywę włosową pieska. Jeżeli zaniedbamy te zabiegi może okazać się, żena ciele naszego pieska zrobią się kołtuny a wtedy często jedynym ratunkiem jest ich wycięcie. Włoski szczególnie łatwo kołtunią się na brzuszku pieska, pod pachami i dolnej części żeber, oraz obok łokci. Sfilcowaniu mogą ulec także włosy na głowie, które przez długi czas są upięte w kitce i nie rozczesywane, dlatego raz dziennie należy kitkę zdjąć i rozczesać dokładnie włosy. Do podwiązywania włosów należy używać specjalnych gumek (nabyć je można w sklepach zoologicznych lub nawet u hodowców).
Oczy

Yorki powinny mieć włosy upięte w kitkę lub przystrzyżone tak aby nie wpadały pieskowi w oczy i umożliwiały dobre widzenie, gdyż wprzeciwnym przypadku drażnią one i tak wrażliwe oczy powodując zapalenie spojówek oraz łzawienie.
Kąpiele

Chciałbym tutaj obalić stary mi mit, że kąpiele szkodzą psu, wręcz przeciwnie - u yorków kąpiel jest niezbędna. Nie kąpany york wygląda źle, jego włos jest wtedy przetłuszczony i nie rośnie jak powinien, do tego staje się żywym odkurzaczem tzn: zbiera swoją sierścią cały kurz jaki jest w domu, dlatego pieska należy regularnie kąpać. Kąpiele można bezpiecznie zacząć od 10 tygodnia życia, należy jednak pamiętać aby nie był to okres bezpośrednio po szczepieniu pieska, gdyż jest on wtedy osłabiony (należy odczekać około 10 dni od momentu zaszczepienia). Szczeniaczka możemy kąpać w umywalce lub misce, wykładając wcześniej dno miękką gąbką
lub szmatka aby się nie ślizgał i nie był dodatkowo narażony na stres. Temperatura wody nie powinna być zbyt wysoka,powinna mieć mniej więcej temperaturę naszych rąk. Należy uważać aby do oczu i uszu pieska nie dostały się preparaty do mycia oraz woda, nie należy także lać pieskowi wodę bezpośrednio na głowę. Po zakończeniu kąpieli najpierw samymi dłońmi staramy się wycisnąć wodę z sierści, następnie stawimy pieska na suchym ręczniku i drugim ręcznikiem okrywamy go całego na kilka minut. Nie należy intensywnie i zbyt energicznie wycierać ręcznikiem pieska gdyż powoduje to niepotrzebne platanie sierści. Tak przygotowanego pieska stawiamy na kocyku na podwyższeniu, wcieramy w skórę balsam lub spryskujemy specjalnym sprayem w celu łatwiejszego rozczesywania. Do suszenia pieska używamy zwykłej suszarki, należy jednak uważać aby strumień ciepła nie był zbyt silny ponieważ może on splątać sierść ani zbyt gorący gdyż skóra ulega wtedy zbytniemu wysuszeniu a włosy stają się szorstkie i kruche. Włosy pod oczami, wąsy
i brodę czeszemy specjalnym małym grzebieniem. Yorka kąpiemy w zależności od potrzeb lecz przeważnie psy z długim włosem są kąpanie co 7 -10 dni, przy pieskach ostrzyżonych możemy pozwolić sobie na dłuższe przerwy w kąpaniu lecz nie powinny być one dłuższe niż 2 tygodnie. 
Uszy:

Uszka yorka są stojące, otwarte przez co mają dobrą wentylację i nie powinny sprawiać kłopotu, jednakże raz na jakiś czas należy wytrzeć wewnętrzną cześć małżowiny usznej wacikiem zwilżonym wodą, oliwką lub specjalnym do tego celu preparatem.
Podstawową czynnością jest regularne kontrolowanie uszu, tak najłatwiej wykryć wczesne objawy choroby. Uszy powinniśmy kontrolować co najmniej dwa razy w tygodniu. Należy regularnie przemywać uszka psa preparatami specjalnie do tego celu przeznaczonymi. Preparaty powinny być na bazie alkoholu gdyż łatwo one parują z przewody słuchowego. Nie należy stosować preparatów na bazie wody. Czyścimy uszka, gdyż gromadząca się wewnątrz woskowina i i brud ulegają rozkładowi i zatykają przewody, doprowadzając do niebezpiecznych schorzeń. Raczej nie powinniśmy używać w tym celu patyczków do czyszczenia ludzkich uszu, gdyż są one za krótkie, i łamliwe, do tego zwilżone potrafią zgubić wacik a to może być bardzo niebezpieczne. Podczas kąpieli należy uważać aby woda nie przedostała się do uszka, w razie ,,zalania” uszka należy je wysuszyć – po przedostaniu się wody do ucha pies może je usunąć tylko przez, "trzepanie” głową ale w takim przypadku tylko część wody wydostanie się z ucha a część przedostanie do ucha środkowego mogąc powodować stany zapalne. Należy także usuwać z uszu twarde i długie włosy wyrastające z ucha gdyż osiada na nich kurz i woszczyna, co drażni ucho i prowadzi do zapaleń. Nie należy także pozwalać psu na wystawianie głowy przez okno w czasie jazdy samochodem.
Zęby:

U yorków występuje skłonność do tworzenia się kamienia nazębnego, aby do tego nie dopuścić należy pieskowi regularnie ( raz na tydzień) dawać do jedzenia specjalną suchą karmę lub dawać kość do obgryzania. Można także regularnie myć pieskowi zęby specjalną pastą dla psów. Zęby z kamienia oczyści też weterynarz w dobrej klinice weterynaryjnej. Zapobiegnie to stanom zapalnym jamy ustnej, przykremu zapachowi z pyska oraz paradentozie. W okresie zmiany zębów (około 6-8 miesiąca) często konieczna jest interwencja chirurgiczna polegająca na usuwaniu przetrwałych zębów mlecznych. Ząbki te nie wypadają niestety same ponieważ mają bardzo długie korzenie - dotyczy to głównie kłów i zębów trzonowych. Zaniedbanie może spowodować niepowtarzalne zmiany zgryzu i bolesne komplikacje dla psa.