BIRO YORKSHIRE TERRIER
Wzorzec rasy

Wygląd ogólny

Piękny, elegancki długowłosy terier, noszący bogatą szatę, która rozkłada się z tyłu tworząc równy przedziałek na plecach. Kontur ciała powinien sprawiać wrażenie proporcjonalnej i silnej budowy.

Zachowanie i temperament

Wspaniały, czujny, inteligentny, pewny siebie pies . Nie jest agresywny. 

Głowa:
Głowa powinna być mała, ładnie ukształtowana.

Kufa:
Średniej długości

Nos:
W kolorze ciemnej lub jasnej czekolady

Oczy:
Średniej wielkości w brązowym kolorze 
Uszy:
Małe, stojące, w kształcie litery V , w górnej części ucha pokryte krótkim
włosem

Uzębienie:
Zgryz nożycowy lub cęgowy, braki w zębach przedtrzonowych tolerowane (preferowany zgryz nożycowy)

Szyja:
Krótka, nie bardzo silna

Ciało:
Bardzo kompaktowe z dobrze uformowanymi biodrami i poziomą linią górną grzbietu

Łapy:
Całkowicie proste, dobrze pokryte włosem, okrągłe, pazury czarne lub białe,
krótkie

Ogon:
Ogon z dużą ilością włosów. Noszony elegancko i wysoko nad ciałem.

Kolor głowy:
Czekoladowo - biało-złoty najlepiej z symetrycznie rozłożonymi kolorami

Kolor szaty:
Czekoladowo - biały , koniecznie bez złotego koloru na ciele. Nogi, brzuch oraz klatka piersiowa w kolorze czystej bieli. 
Wzrost w kłębie:
do 25 cm
HISTORIA RASY
Nazwa rasy Biro pochodzi od dwóch pierwszych liter imion hodowców Birgit Rosner właściciel hodowli "From the Lightning Showboy" i hodowcy Roberto Krah właściciel hodowli "Art of Highclass".

Rasa została zarejestrowana jako Biro w dwóch klubach w Niemczech w IBC i DHS Pierwszy szczeniak Biro był suczką i nazwany został
"High Class Relight Му Сhocolats Fire" .

Urodziła się w hodowli «Art of Highclass» w miocie biewerów 01 grudnia 2004. Matka szczeniąt, Alisha vom Wasserschlobchen, urodziła czworo szczeniąt. Był to już czwarty miot tej suki, ale po raz pierwszy z taką niespodzianką. Trzy z nich to Biewery a czwarty szczeniak to Biro. Ten jeden szczeniak miał niesamowity kolor bo zamiast czarny lub niebieski miał oznaczenia koloru czekolady.

Ojcem szczeniąt był wybitny mistrz Uz Elsteraue von der. Sześć tygodni później, 14stycznia 2005 roku inny Biro szczeniak urodził się w hodowli "From the Lightning Showboy" (obecnie hodowla ta już nie istnieje)

Suczkę nazwano Little Princess z Showboy Lightning. Matką szczeniąt była Ailine von Alkotmany, córka Wasserschlobchen vom Alisha, a ojcem był Uz von der Elsteraue. Hodowcy obu hodowli postanowili zaangażować się w dalszą hodowlę tych psów mając na uwadze poprawę rasy, aby mogły istnieć te wspaniałe czekoladowo-białe Yorkshire Terriery.
Ogromne zasługi w tej sprawie należą się Pani Dagmar Przystaw, która to jest prezesem Niemieckiego Klubu IBC (InternationalBiewer Club) w którym został zarejestrowany pierwszy szczeniak Biro.