KARMY BEZZBOŻOWE
Co to są karmy bezzbożowe i bezglutenowe
Są to karmy, które jak sama nazwa wskazuje są pozbawione zapychacza, którym jest zboże. Jest ono niezbyt potrzebne naszym pupilom, ponieważ pies jest zwierzęciem z pochodzenia wilczego, a wilki w naturalnym środowisku żywią się mięsem.
Dlatego też karmy dla psów bez zbóż posiadają większa ilość mięsa, które jest lepiej przyswajalne przez naszego psa niż zboże.

Przejdźmy teraz do tego, co to są te karmy bezglutenowe.

Karmy bezglutenowe również jak nazwa wskazuje są to karmy pozbawione glutenu, który znajduje się w niektórych zbożach i ziarnach roślin. Przykładem są: pszenica, orkisz, pszenżyto, jęczmień, żyto, owies.
...
...
Dla kogo są przeznaczone karmy bezzbożowe i bezglutenowe
Karmy dla psów bez zbóż są najlepszym zdrowotnym rozwiązaniem dla każdego czworonoga, ale niestety nie każdego z nas stać na
taka karmę która ma dużo mięsa, i zero zbóż.
Głównie karmy bezzbożowe i bezglutenowe są przeznaczone dla psów, które mają wrażliwy układ pokarmowy lub uczulenie na białko roślinne czyli gluten.
W takim przypadku pies powinien tylko jeść karmę bezzbożową, które zawierają mięso i inne składniki odżywcze, które są potrzebne do prawidłowego rozwoju naszego pupila. Oczywiście każdy właściciel swojego czworonoga może karmić takimi karmami i nie ma do tego przeciw wskazań, a wręcz będzie to lepsze dla zdrowia psiaka.
Najpopularniejsze karmy bezzbożowe i bezglutenowe.Na naszym rynku możemy znaleźć kilku producentów karm, którzy wypuszczają na rynek karmy bez zbóż dla psów. Poniżej kilka karm, które są bezzbożowe i bezglutenowe.WolsbluT                           
(wszystkie odmiany tej karmy są bezzbożowe i bezglutenowe)         
               Taste of the Wild
                         

(wszystkie odmiany tej karmy są bezzbożowe i bezglutenowe)                         


Nutra Gold                           
Opti Life                                                                       Acana i Orijen                                                   


(wszystkie odmiany w przypadku Orijena)
a w przypadku Acany są to:
Acana wild praire, Acana Ranchlands, Acana Pacyfica, Acana Graslands, Acana Lamb apple1st Choice