.........................
.....................
...
...
INFORMACJA DLA NABYWCY SZCZENIĘCIA Z NASZEJ  HODOWLI
Każde szczenię opuszcza naszą hodowlę w pełni gotowe do rozpoczęcia życia w nowej rodzinie.
Szczenięta wydajemy po dokonaniu 2-go szczepienia i przebytej kwarantannie poszczepiennej, tj. w wieku min. 12 tygodni życia szczeniąt, albowiem  jest to bardzo ważne dla przyszłego zdrowia każdego szczenięcia.

Wszystkie szczenięta są:

- po wykonanym przeglądzie miotu (oryginał protokołu do wglądu w hodowli, kopia w dokumentach pieska),
- odpowiednio do swojego wieku odrobaczone,- odpowiednio do wieku zaszczepione,
- zachipowane chipem nadanym przez Związek ZHPR (dysponujemy czytnikiem mirochipów co daje możliwość sprawdzenia numeru chipu szczenięcia jak i jego rodziców),
- dodatkowo numer chipa szczenięcia jest zarejestrowany w międzynarodowej bazie identyfikacji zwierząt Identyfikacja.pl (dane są uaktualniane na nowego właściciela). 
Każde szczenię opuszcza hodowlę z kompletem dokumentów:

- wielopokoleniowy rodowód ZHPR – UCI (uprawniający do wystaw krajowych i międzynarodowych),
- książeczka zdrowia szczenięcia z aktualnymi wpisami zabiegów weterynaryjnych poświadczonych przez jedynego lekarza mającego opiekę nad naszą hodowlą,
- kopia przeglądu miotu,- pisemne porady hodowcy
- umowa przekazania szczenięcia
- Na życzenie przyszłego właściciela istnieje możliwość wykonania badań DNA w kierunku pochodzenia szczenięcia (koszt badania pokrywa przyszły właściciel).
Nasze szczenięta dostają również wyprawkę do nowego domu, są nauczone czystości, przyzwyczajone do pielęgnacji (kąpanie, czesanie, strzyżenie uszek, mycie uszek, obcinanie pazurków).
Nowym właścicielom chętnie służymy radą i pomocą w każdym okresie życia pieska, i nie będzie to przesadą kiedy powiemy, że możecie Państwo na nas liczyć w każdej godzinie dnia i nocy – dla nas to zawsze będą i nasze pieski a dla nich jesteśmy w stanie do dużych poświęceń i wyrzeczeń. 
Nasza hodowla jest pod opieką bardzo doświadczonej Pani Weterynarz, mającą ogromną wiedzę w temacie weterynarii a co najważniejsze to lekarz o gołębim sercu, gotowy służyć nam swoją pomocą o każdej porze.
Lek.wet Anna Gesek
ul. Nidzicka 30
13-200 Działdowo
tel. kom: 501 417 771
tel. lecznica: 23 697 88 12
Przygotowujemy również szczenięta do wyjazdu za granicę. Szczenię ma wówczas wyrobiony paszport i przeprowadzone zabiegi weterynaryjne wg. wymogów Państwa, do którego ma ono wyjechać.
W tym wypadku trzeba poinformować hodowcę o wyjeździe, na co najmniej miesiąc przed wyjazdem.
Szczenię otrzymuje wówczas rodowód exportowy w języku angielskim – EXPORT PEDIGREE
Wszelkie koszty związane z przygotowaniem szczenięcia do wyjazdu za granicę pokrywa nabywa.
Koszty ustalane są indywidualnie.
NIE SPRZEDAJEMY SZCZENIĄT POŚREDNIKOM I HANDLARZOM !!!
Jest to zapisane w umowie przekazania szczenięcia i złamanie tego punktu umowy będzie surowo egzekwowane przez hodowcę.
W naszej hodowli istnieje możliwość wpisania na tak zwaną listę oczekujących, to znaczy że taka osoba po narodzeniu szczeniąt ma prawo pierwszeństwa wyboru swojego przyszłego szczeniaczka, wówczas hodowca zobowiązuje się poinformować osoby z tzw. listy
oczekujących o narodzinach szczeniąt tak szybko jak tylko pozwoli na to sytuacja.

Po narodzinach szczeniąt rezerwacja dokonywana jest wyłącznie po wpłaceniu zadatku, 30% wartość szczeniaczka na konto hodowcy.
Hodowca zobowiązuje się wówczas do systematycznego informowania o rozwoju wybranego szczenięcia jak również wysyłania jego zdjęć.

Hodowca zachowuje prawo odstąpienia od umowy przed przekazaniem szczenięcia jeśli przyszły nabywca wzbudzi jego wątpliwości, wtedy wpłacony zadatek w całości podlega zwrotowi.
Jeśli zaś to przyszły nabywca odmówi nabycia zarezerwowanego szczenięcia lub nie odbierze zarezerwowanego szczenięcia w ustalonym termine, zadatek nie podlega zwrotowi a wszelkie wcześniejsze jego prawa jako nabywcy przepadają.
INFORMUJEMY, IŻ W NASZEJ HODOWLI NIE PRAKTYKUJEMY SPRZEDAŻY SZCZENIĄT NA RATY !!!
Wychodzimy z założenia, że jeśli przyszłego właściciela nie stać na zakup szczeniaczka w przyszłości może nie być go również stać na
zapewnienie pieskowi odpowiednich warunków.

Prosimy również o przemyślenie decyzji o zakupie szczeniaczka – to obowiązek i odpowiedzialność na dobrych kilka lat.